Kirkkovaltuuston hyväksymään kauppaan ei kuulu irtaimistoa eikä kauppa oikeuta yhteiseen vesialueeseen Kirkkojärvestä.
Juhani Vuorisalmi keksi itselleen uuden materiaalin ja tavoitti tekemisen riemun uudelleen. Näyttely Kiven valo on esillä Vehmaan kirjastossa.
Kirjaston edustalla oleva teos korjattiin ilkivallan jäljiltä.
Heli Porrassalmi syntyi stadissa ja päätyi vehmaalaiseksi. "Ihmiset sanovat, että hups, unohdin, ettet ole aina asunut täällä."
Kunta aikoo purkaa kevään ja kesän aikana Kirkonkylästä "Naakkalan" ja Vinkkilästä entisen Tarmolan kiinteistön.
Kolmen kunnan kolmen päivän leiri käynnistyi Mansikkakarissa.
Huonokuntoinen rakennus puretaan päiväkodin pihapiirin kehittämisen tieltä. Rakennus valmistui vuonna 1910 opettajien asuntolaksi.
Eteeristen öljyjen käyttö nosti päihdekuntoutuslaitoksen otsikoihin.
Helsingissä ja Vehmaalla asuvalta Katja Seudulta ilmestyi viides runoteos.
Parasta partiossa on nähdä, miten lapset kasvavat, sanoo Vehmaan Lustasten lippukunnanjohtaja Tommi Runola.
Vakka-Suomen Sanomat