Toiminta Mynämäessä päättyy, sopivia tiloja etsitään Maskusta ja Raisiosta.
Kotiottelu päättyi vähämaalisesti jalkapallolukemiin.
Paikka pudotuspeleihin on omissa käsissä.
Mynämäessä tiistaina vierailleen työministeri Arto Satosen (kok.) yhtenä kohteena oli Laurin yhtenäiskoulu, jossa hän sai vastailla sekä 9-luokkalaisten että lukion opiskelijakunnan edustajien kysymyksiin.
Terävä alku hiipui toisessa erässä
Talvikuukaudet Mynämäessä asuva japanilainen 17-vuotias vaihto-oppilas keksi tylsyyden karkottamiseen hyvän lääkkeen: hän ryhtyi tekemään pipoja, lapasia ja muita käsitöitä, vaikkei ollut koskaan ennen puikkoihin edes tarttunut.
Synkkä syksy on vaihtunut voittojahtiin.
Mynämäen kunnan järjestämä vesistöilta keräsi runsaasti osallistujia Laurin koulun ruokalaan torstaina. Kuntalaisten kasvanut huoli lähivesistä on näkynyt myös viime vuosien osallistuvassa budjetoinnissa, jossa kuntalaiset esittivät juuri vesistöihin liittyviä kehityshankkeita. Nyt Mynämäessä toivotaan aktiivisen toiminnan alkavan.
Laurin koulun oppilaat pääsivät pelaamaan Marttojen pakohuonepeliä koulupäivän yhteydessä
Kirkkohallituksen myöntämän mitalin edellytyksenä on toiminta kirkon työssä sekä seurakunnan, hiippakunnan että kokonaiskirkon tasolla. Heikkilä on paikallistasolla toiminut Mietoisten kappeliseurakunnan puheenjohtajana 14 vuotta. Toimittajan työnsä kautta hän on muun muassa ohjannut yli sata televisiojumalanpalvelusta.
Vakka-Suomen Sanomat